Finance Wine

Strategize Your Financial Future

Kõik need pingutused hakkasid mõju avaldama

Nüüd, kuigi Trump on hakanud pandeemiale reageerima, on tema baas olnud aeglane, tunnistades, et ettevaatusabinõud on vajalikud. See ohtlik eemaldamine tegelikkusest oli võimalik liiga kaua, kuna puudusid andmed, mis näitaksid, kui halvad asjad juba olid.

Irooniline, et arvestades, et ebaõnnestumine algas testimisega, võib see ka seal lõppeda. Lõuna -Korea, mis oli 1. märtsil väljaspool Hiinat suurima kinnitatud koroonaviiruse puhangu koht, on agressiivselt testinud tohutut osa oma elanikkonnast ja jätkab tohutu hulga inimeste sõelumist. Nüüd, vaid kolm nädalat hiljem, uute COVID-19 juhtumite arv väheneb ja reede seisuga on surnud vaid 102 inimest. Washingtoni osariigis, kus elab seitsmendik Lõuna-Korea elanikke, on juba 83 surmajuhtumit. USA asjade arv on langenud peaaegu 20 000 -ni, mis on Lõuna -Korea kogusumma rohkem kui kaks korda. Bedford ja teised eksperdid usuvad, et Korea stiilis ulatuslik testimine on normaalsete majandusolude taastamiseks hädavajalik. “See on meie aja Apollo programm,” ütles ta sel nädalal. “Asume asja juurde.”

Nädal tagasi küsis NBC reporter Valge Maja briifingul Trumpilt, kas ta võttis vastutuse surmavate testide viivituste eest. Tema vastus oli kohe: „Ei. Ma ei võta üldse vastutust. “

Selle raporti koostamisel andsid oma panuse Frankie Dintino, Quinn Ryan, Jacob Stern ja Ed Yong.

See artikkel kasutab Atlandi ookeani COVID -i jälgimisprojekti andmeid, mida toetab Benificus Foundation.

Haiguste tõrje ja ennetamise keskused segavad kahte erinevat tüüpi koroonaviiruse testide tulemusi, moonutades mitmeid olulisi näitajaid ja andes riigile pandeemia olukorrast ebatäpse pildi. Oleme õppinud, et CDC teeb parimal juhul kurnava vea: ühendab praeguste koroonaviiruse nakkuste diagnoosimise testitulemused testitulemustega, mis mõõdavad, kas kellelgi on viirus kunagi olnud. Tulemuseks on see, et valitsuse haiguste vastu võitlemise agentuur hindab üle riigi võimet testida COVID-19 haigeid inimesi. Agentuur kinnitas Atlandi ookean kolmapäeval, et see segab viiruste ja antikehade testide tulemusi, kuigi need kaks testi näitavad erinevat teavet ja neid kasutatakse erinevatel põhjustel.

See ei ole ainult tehniline viga. Riigid on nende puudulike andmepunktide põhjal kehtestanud oma majanduse taasavamiseks kvantitatiivsed juhised.

Mitmed osariigid – sealhulgas Pennsylvania, üks riigi suurimaid haiguspuhanguid, samuti Texas, Georgia ja Vermont – segavad andmeid samal viisil. Samuti segas Virginia viiruste ja antikehade testi tulemusi kuni eelmise nädalani, kuid see muutis kurssi ja kuberner vabandas selle praktika pärast pärast selle katmist. Richmond Times-Dispatch ja Atlandi ookean. Maine eraldas oma andmed samamoodi kolmapäeval; Vermonti võimud väitsid, et nad isegi ei teadnud, et nad seda teevad.

Praktika laialdane kasutamine tähendab, et on endiselt raske täpselt teada, kui palju on paranenud riigi võime testida COVID-19-ga aktiivselt haigeid inimesi.

Loe: On üks suur põhjus, miks USA majandus ei saa uuesti avada

“Sa pead nalja tegema,” ütles Ashish Jha, Harvardi globaalse tervise professor K. T. Li ja Harvardi ülemaailmse tervise instituudi direktor, kui me kirjeldasime, mida CDC tegi. „Kuidas sai CDC selle vea teha? See on jama. ”

Nina tampooniga või süljeprooviga tehtud viirusetestid otsivad otseseid tõendeid koroonaviiruse nakkuse kohta. Neid peetakse kullastandardiks viiruse põhjustatud haiguse COVID-19 diagnoosimisel: osariikide valitsused peavad positiivseks viirustestiks ainsaks võimaluseks COVID-19 juhtumi kinnitamiseks. Antikehade testid seevastu kasutavad vereproove bioloogiliste signaalide otsimiseks, et inimene on viirusega varem kokku puutunud.

Negatiivne testi tulemus tähendab iga testi puhul midagi muud. Kui kellegi viirustesti tulemus on negatiivne, võib arst olla suhteliselt kindel, et ta pole haige praegu; kui keegi annab antikehade testiga negatiivse tulemuse, on ta seda tõenäoliselt teinud mitte kunagi koroonaviirusega nakatunud või sellega kokku puutunud. (Või on neile antud vale tulemus – antikehade testid on üksikisiku teadaolevalt vähem täpsed kui viirusetestid.) Probleem on selles, et CDC koondab oma avalikus aruandluses mõlema testi negatiivsed tulemused kokku.

Loe: basseinid testivad sotsiaalse distantseerumise piire

Kahe testi segamine raskendab positiivsete testide tähenduse mõistmist ja varjutab olulist teavet USA pandeemiale reageerimise kohta, ütles Jha. “Viiruste testimine on mõista, kui palju inimesi nakatub, samas kui antikehade testimine on nagu tahavaatepeeglisse vaatamine. Need kaks testi on täiesti erinevad signaalid, “ütles ta meile. Kombineerides kahte tüüpi tulemusi, on CDC teinud need mõlemad “tõlgendamatuks”, ütles ta.

Avalik raadiojaam WLRN Miamis teatas esmalt, et CDC segab viiruse ja antikehade testi tulemusi. Pennsylvania ja Maine’i otsuseid neid kahte testi segada ei ole varem teatatud.

CDC pressiesindaja Kristen Nordlund ütles meile, et antikehade andmete lisamine Floridasse on üks põhjus, miks CDC on Floridas teatanud sadadest tuhandetest testidest rohkem kui osariigi valitsus. Agentuur loodab järgmise paari nädala jooksul viiruse ja antikehade testi tulemused eraldada, ütles ta e -kirjas.

Kuid kuni amet seda ei tee, on selle tulemused kahtlased ja neid on raske tõlgendada, ütleb Harvardi epidemioloogiaprofessor William Hanage. Lisaks avalikkuse eksitamisele asjade olukorra osas muudab segunemine „tõsiste epidemioloogide elu tohutult raskemaks”.

“Praeguse nakkuse tuvastamiseks mõeldud testi ühendamine testiga, mis tuvastab nakkuse mingil hetkel minevikus, on lihtsalt väga segadusttekitav ja segab vett,” ütles Hanage.

Loe: Miks on koroonaviirus nii segane

CDC lõpetas 29. veebruaril igapäevaste testitulemuste täieliku andmebaasi meenutava avaldamise. Kui ta eelmisel nädalal uuesti testiandmeid avaldas, ütles tema veebisaidi uus COVID Data Trackerit selgitav leht, et selle arvudesse on lisatud ainult viirusetestid. “Need andmed esindavad ainult viiruskatseid. Antikehade teste praegu nendesse andmetesse ei jää, ”ütles leht alles 18. mail.

Eile muudeti seda keelt. Kõik viited kahe erinevat tüüpi testide lahutamisele kadusid. “Need andmed on kogutud mitmest allikast,” seisis uues versioonis. Tekst vihjas tugevalt, et loendisse lisati mõlemat tüüpi testid, kuid ei öelnud seda selgesõnaliselt.

Ka CDC andmed on viimastel päevadel muutunud soodsamaks. Esmaspäeval teatas agentuuri veebisaidi leht, et alates pandeemia algusest on üleriigiliselt tehtud 10,2 miljonit viirusetesti, millest 15 protsenti ehk umbes 1,5 miljonit on positiivsed. Kuid eile, pärast seda, kui CDC oma tingimusi muutis, ütles ta samal lehel, et üleriigiliselt on läbi viidud 10,8 miljonit mis tahes tüüpi testi. Ometi oli selle positiivne määr langenud protsendi võrra. Samal päeval laiendas oma tingimusi CDC 630 205 uut testi, kuid lisas vaid 52 429 positiivset tulemust.

See puudutab Jha. Kuna antikehade testid on mõeldud kasutamiseks üldpopulatsioonis, mitte ainult sümptomaatilistel inimestel, on nende protsent enamikul juhtudel madalam kui viirustestidel. Nii et viiruste ja antikehade testide segamine “vähendab teie positiivset määra väga dramaatiliselt,” ütles ta.

Selgete riiklike juhiste puudumine on tekitanud laialdast segadust testimisandmete esitamise viisi kohta. Pennsylvania teatab negatiivsetest viiruse- ja antikehade testidest samas mõõdikus, kinnitas osariigi pressiesindaja meile kolmapäeval. Osariigis on üks riigi halvimaid haiguspuhanguid, rohkem kui 67 000 positiivset juhtumit. Kuid see on aeglaselt parandanud ka oma testimist, testides umbes 8000 inimest päevas. Ometi on praegu võimatu teada, kuidas tõlgendada selle kogunenud tulemusi.

Loe: kas peaksite tegema antikehade testi?

Texas, kus uute COVID-19 nakatumiste määr on kangekaelselt langenud, on üks murettekitavamaid osariike (koos Gruusiaga). The Texase vaatleja teatasid eelmisel nädalal esmakordselt, et osariik koondab oma viiruse ja antikehade tulemused kokku. Teisipäeval eitas kuberner Greg Abbott, et osariik segab tulemusi, kuid Dallase vaatleja teatab, et teeb seda siiani.

Kui Texases on testide arv päevas suurenenud, tõustes rohkem kui 20 000 -ni, siis kombineeritud tulemused tähendavad, et testimisandmed on sisuliselt tõlgendamatud. Texases on võimatu teada positiivsete viirusetestide tegelikku protsenti. On võimatu teada, kui paljud 718 000 negatiivsest tulemusest ei olnud mõeldud haige inimese diagnoosimiseks. Riik ei tagastanud kommentaaritaotlust ega esitanud andmeid, mis kirjeldaksid selle antikeha või viiruse tulemusi eraldi. (Mõned osariigid teatavad, järgides osariigi ja territoriaalsete epidemioloogide nõukogu juhiseid, antikehade testi positiivseid tulemusi kui „tõenäolisi” COVID-19 juhtumeid, lisamata neid oma kinnitatud kogusummatesse.)

Gruusia on sarnases olukorras. See on näinud ka oma COVID-19 nakkuste tasapinda, kui testimine on tõusnud. Nagu Texas, teatas ta kolmapäeval rohkem kui 20 000 uuest tulemusest, millest enamik olid negatiivsed. Aga sellepärast, et vastavalt Maconi telegraaf, samuti segab see oma viiruse ja antikehade tulemusi kokku, selle tegelikku positiivset protsenti on võimatu teada. (Kuberneri kantselei ei esitanud kommentaaritaotlust.)

Need tulemused kahjustavad avalikkuse võimet mõista mis tahes riigis toimuvat. Riiklikul tasandil seavad nad kahtluse alla Ameerika reageerimise tugevuse koroonaviirusele. Üleriigiliselt iga päev läbi viidud testide arv on viimase kuu jooksul enam kui kahekordistunud, kasvades umbes 147 000 -lt kuu aega tagasi enam kui 413 000 -ni kolmapäeval, teatas COVID -i jälgimisprojekt. Atlandi ookean, mis koondab riigi- ja territoriaalvalitsuste esitatud andmeid. Viimase nädala jooksul on igapäevane testide arv kasvanud umbes 90 000 inimese võrra.

Samal ajal on positiivsete testide osa langenud-kuu alguses seitsme päeva keskmiselt 10 protsendilt kolmapäeval 6 protsendini.

“Arvud ületasid seda, mida ma ootasin,” ütles Jha. “Minu meelest on inimesed tõesti üllatunud, et oleme nii lühikese aja jooksul nii palju liikunud kui oleme. Ma arvan, et me kõik ootasime sammu ja me kõik ootasime paranemist, kuid selle paranemise tempo ja suurus on olnud suur üllatus. ”

Viiruste ja antikehade testide segunemine viitab sellele, et mõned neist kasudest võivad olla illusoorsed. Kui isegi kolmandik riigi katsetest saadavast kasust on tulnud antikehade, mitte viiruslike testide laiendamise kaudu, on selle võime haiguspuhangut avastada tunduvalt väiksem. Ei ole võimalik kindlaks teha, kui suur osa hiljutisest testide kasvust pärineb antikehade testidest, kuni riigi kõige rahvarikkamad osariigid – nende hulgas Texas, Gruusia ja Pennsylvania – näitavad oma elanikele kõiki andmeid.

Lauren Nichols on COVID-19 haigestunud alates 10. märtsist, veidi enne seda, kui Tom Hanks oma diagnoosi teatas ja NBA katkestas ajutiselt oma hooaja. Ta on üle elanud ühe kuu kätevärinad, kolm palavikku ja neli öist higistamist. Kui me 150. päeval rääkisime, oli ta juba viiendal kuul seedetrakti probleemide ja tugeva hommikuse iiveldusega. Tal on endiselt suur väsimus, punnis veenid, liigsed verevalumid, ebaregulaarne südametegevus, lühiajaline mälukaotus, günekoloogilised probleemid, tundlikkus valguse ja helide suhtes ning aju udu. Isegi e -kirja kirjutamine võib olla raske, ütles ta mulle, “sest sõnad, mida ma arvan, et kirjutan, ei tule välja.” Ta ärkab õhku ahmides kaks korda kuus. Sissehingamisel on ikka valus.

Sarnased lood on kümnetel tuhandetel inimestel, keda koondnimetusena nimetatakse “kaugveokiteks”. Esimest korda kirjutasin neist juuni alguses. Sellest ajast saadik olen saanud sadu sõnumeid inimestelt, kes on mitu kuud kannatanud – üksi, kuulmata ja lakkamatute ja ettearvamatute sümptomite tõttu. “Nagu iga päev, sirutate käe sümptomite ämbrisse, viskate mõned lauale ja ütlete:” See olete teie tänaseks, “ütleb David Putrino, neuroteadlane ja Siinai mäe haigla taastusravi spetsialist. hoolitses paljude pikavedajate eest.

Putrino küsitletud pikavedajatest on enamik naised. Nende keskmine vanus on 44. Enamik olid varem heas vormis ja terved. Need näevad välja väga erinevad kui tüüpiline portree COVID-19 patsiendist-eakast inimesest, kellel on juba olemasolevad terviseprobleemid. “See on hirmutav, sest kiiresti kasvavates osariikides lähevad kõik https://tooteulevaade.top/zenidol/ need noored välja, arvates, et nad on võitmatud, ja see võib neid kuudeks kergesti välja lüüa,” ütles Putrino. Ja mõne jaoks võib mitu kuud kestnud haigus muutuda aastateks puudeks.

Meie arusaam COVID-19-st on kogunenud ideele, et see tapab vähesed ja on ülejäänud osas „kerge”. See karikatuur visandati enne, kui uuel koroonaviirusel oli isegi nimi; selle asemel, et värskete andmete valguses nihkuda, see lubjastus. See mõjutas küsimusi, mida teadlased püüdsid küsida, lugusid, mida ajakirjanikud soovisid rääkida, ja patsiente, keda arstid püüdsid ravida. See jättis pikavedurid abist ja vastustest välja. Nicholsi esialgsed sümptomid olid nii erinevad COVID-19 ametlikust kirjeldusest, et tema esimene arst ütles talle, et tal on happe refluks, ja keeldus teda testimast. “Isegi kui teil oli COVID-19, olete 32-aastane, olete terve ja te ei sure,” mäletab naine teda. (Ta on vahepeal positiivse testi teinud.)

Loe: COVID-19 võib kesta mitu kuud

Pikavedajad pidid looma oma tugigrupid. Nad pidid hakkama oma uurimisprojekte juhtima. Nad sõlmisid liite inimestega, kellel on sarnased haigused, nagu düsautonoomia ja müalgiline entsefalomüeliit, tuntud ka kui kroonilise väsimussündroom. Briti rühmitus LongCovidSOS käivitas kampaania, et suruda valitsust tunnustuse, uuringute ja toetuse poole.

Kõik need pingutused hakkasid mõju avaldama. Rohkem ajakirjanikke kirjutas neist lugusid. Mõned arstid hakkasid oma haigust tõsiselt võtma. Mõned teadlased töötavad välja ravi- ja rehabilitatsiooniprogramme. Marylandi esindaja Jamie Raskin tutvustas seaduseelnõu, mis võimaldaks riiklikel terviseinstituutidel rahastada ja koordineerida rohkem uuringuid krooniliste haiguste kohta, mis järgnevad viirusnakkustele.

Sellest ei piisa, väidab Southamptoni ülikooli rahvatervise professor Nisreen Alwan, kellel on alates 20. märtsist olnud COVID-19. Ta ütleb, et eksperdid ja ametnikud peaksid lõpetama kõigi haiglasse mittekuuluvate juhtumite nimetamise „kergeteks”. Nad peaksid kokku leppima taastumise definitsioonis, mis ületab haiglast väljakirjutamise või viirustesti negatiivse tulemuse ning võtab arvesse patsiendi elukvaliteeti. “Me ei saa võidelda sellega, mida me ei mõõda,” ütleb Alwan. “Surm pole ainus, mis loeb. Peame arvestama ka muutunud eludega. ”

Disclaimer: The views, suggestions, and opinions expressed here are the sole responsibility of the experts. No Finance Wine journalist was involved in the writing and production of this article.