Finance Wine

Strategize Your Financial Future

.26888de648479b030cf7b4914c8366a4{position:absolute;right:9421px;}

Kõik meie liikmed võtavad iga päev ühendust

Kui kõik on vaktsineeritud, on nakatunud külastaja teadmata sisselaskmise oht väiksem, kuid mitte null.

Osariigid, haiglad ja hooldekodud tegelevad praegu siiski paljude tundmatutega. Esiteks muudab operatsiooni lõimekiirus igale riigile algselt kättesaadavate annuste arvu. Minnesota terviseosakonna nakkushaiguste osakonna direktor Kris Ehresmann ütles bactrim ds dosage sinus infection mulle, et numbrid on viimase nädala jooksul nii palju kordi muutunud: „Mul oli see slaid, mida ma neljapäeval kubernerile näitasin. Kui ma esmaspäeval värskenduse andsin, kasutasin sama slaidi ja pidin asjad üle kriipsutama. Ja andsin värskenduse [kolmapäeval] ja kriipsutasin veel rohkem asju välja. ”

Samuti ei ole osariikidel aimugi, kui regulaarselt saadetisi tuleb, seega ei suuda nad esimestest nädalatest kaugemale planeerida. Näiteks haiglad suudaksid esimesel lainel vaktsineerida vaid veerandi oma töötajatest. Rohkem teadmata ei suuda nad siis oma töötajaid rahustada, millal ülejäänud saavad löögi – kas see on ühe või nelja või kaheksa nädala pärast? See ebakindlus on haiglate jaoks praegu üks suurimaid väljakutseid, ütleb tervishoiuteenuste firma Vizient vanemdirektor Azra Behlim. “Paanika on natuke suurem, kui ma ei tea, millal midagi muud saan.”

Loe: USA haiglad on murdepunkti ületanud

Hooldekodude elanike kaasamine CDC nõuandekomitee esimesse prioriteetsesse rühma tuli ka osariikidele üllatusena, kes seda selle aasta alguses vaktsiiniplaane koostades ei oodanud. Föderaalvalitsus on sõlminud lepingu CVSi ja Walgreensiga, et aidata hooldekodude elanikke vaktsineerida, kuid see vastutuse jaotus föderaal- ja osariigi tasandite vahel on tekitanud ka segadust. Ehresmann ütleb, et tal on kästud reserveerida osa oma osariigi 183 000 algannusest hooldekodudele, kuigi hooldekodude vaktsineerimisprogramm ei ole veel mõne nädala pärast valmis. Belden ütleb, et Californias ootavad ühingu canadian 24 hr pharmacy rajatised endiselt teada, millised saavad mitu annust ja millal. “Kõik meie liikmed võtavad iga päev ühendust. Kas ma olen esimene? Kas ma jään teiseks? Kuidas see välja näeb? Ükski neist küsimustest pole vastatud, “ütles bactrim ds dosage sinus infection ta mulle. “Kuid ma kahtlustan, et saame varsti vastused.”

Pfizer ja Moderna loodavad aasta lõpuks valmis saada 35–40 miljonit suprax discount coupon vaktsiinidoosi, mis on peaaegu piisav, et katta haiglad ja hooldekodud kahe annusega inimese kohta. 2021. aasta alguseks valmistuvad osariigid järgmiseks prioriteetseks rühmaks.

II. Olulised töötajad ja täiskasvanud, kellel on COVID-19 oht

Mõnes mõttes on kõige esimene rühm tegelikult kõige lihtsam vaktsineerida. Tervishoiutöötajad ja pikaajaliste hooldusasutuste elanikud on suhteliselt täpselt määratletud rühmad ning nad on juba koondunud haiglatesse ja hooldekodudesse. “Tõeline test on see, mis tuleb pärast seda,” ütleb vaktsiinoloog ja Yale’i globaalse tervise instituudi direktor Saad Omer. Siit läheb ainult raskemaks.

Esimene raske valik on karm: kes peaks järgmisena tulema, suprax discount coupon kas olulised töötajad või üle 65 -aastased või kaasuvate haigustega täiskasvanud? Küsimus taandub sellele, millist strateegiat esikohale seada, ütleb Omer: leviku vähendamine kogukonnas, vaktsineerides üldsusega suhtlevaid olulisi töötajaid või vähendades surmajuhtumeid, vaktsineerides inimesi, kellel on kõige suurem oht ​​COVID-19 surma saada.

CDC nõuandekomitee on märkinud, et soovitab järgmisena olulisi töötajaid, kuigi riiklikud akadeemiad ja Maailma Terviseorganisatsioon on soovitanud vastupidist. Ükski neist juhistest ei ole siduv. Otsus on lõpuks osariikide otsustada, kuigi nad on ajalooliselt CDC -d järginud.

Hädavajalikud töötajad on ka udune kategooria ja osariigid saavad jälle oma määratlused määrata. “Seal on kohutavalt palju huvigruppe, kes lobitavad osariike ja lobitööd, et oma liikmeid või nende valijaid varem vaktsineerida,” ütles bactrim ds dosage sinus infection Toner. Kas pangatellereid tuleks lugeda olulisteks töötajateks? Õpetajad? Hävitajad? Ja kuidas peaksid riigid tähtsustama erinevate oluliste töötajate rühmi? Ühes uuringus leiti, et 70 protsenti Ameerika töötajatest võib määratleda kui hädavajalikke töötajaid ja 42 protsenti kui rindetöötajaid, kes suhtlevad otse avalikkusega.

Otsus tähtsate töötajate eelistamiseks on seotud ka töölisklassi mustade ja latino kogukondade jõudmisega, keda koronaviirus on ebaproportsionaalselt tabanud. Kuid need on samad kogukonnad, mida võib olla kõige raskem saavutada – valitsuse umbusalduse ja keelebarjääride tõttu. Osana vaktsiinide planeerimisest plaanivad riiklikud tervishoiuosakonnad suhelda kirikute, mittetulundusühingu canadian 24 hr pharmacyte ja nende kogukondade teiste juhtidega. Ilma selle pingutuseta lähevad vaktsiinid ainult inimestele, kes seda küsivad. “Inimesed, kes on sellistes olukordades võimelised enda eest seisma, on mõnikord inimesed, kes vajavad teenuseid vähem kui need, kes ei poolda ennast,” ütleb Immunization Action Coalitioni asedirektor Kelly Moore. Nende kogukondade saavutamiseks võib kuluda kauem aega, mis tähendab, et üldine vaktsineerimine võib toimuda veidi aeglasemalt. Tooner lisab, et pingeid võib tekitada võimalikult paljude inimeste vaktsineerimise ja prioriteetsetesse rühmadesse jõudmise vahel.

Osariigid ja CDC töötavad endiselt välja, kes kvalifitseeruvad täiskasvanuteks, kellel on suur COVID-19 risk. Jällegi on kompromiss: tõendite nõudmine muudab vaktsiinide väljavõtmise raskemaks, kuid sellest loobumine võib tähendada, et keegi, kes ei vasta rangelt nõuetele, saab vaktsiini. “Ma ei usu, et peaksime dokumentidesse laskuma,” ütles bactrim ds dosage sinus infection Toner. “Ma ei arva, et nad peaksid näitama oma haiguslugu, et tõestada, et nad on diabeetikud. Või kui nad ütlevad, et nad on 65 -aastased, kuid nad on alles 64 -aastased, ei peaks ma neil sünnitunnistust kaasa tooma. Ma arvan, et mingil määral peaksime inimesi usaldama. ”

III. Laiem avalikkus

Viie kuu pärast lähevad plaanid veelgi udusemaks.

Millal vaktsiinid laiemale avalikkusele kättesaadavaks saavad, sõltub mõnest tundmatust. Esiteks, kui palju teisi vaktsiinikandidaate, nagu AstraZeneca ja Johnson & Johnsoni, kas tegelikult saadakse ka luba? Need ettevõtted on tootmist juba kiirendanud, nii et annused võivad olla valmis kasutamiseks kohe, kui FDA annab rohelise tule. Teiseks, kas neil tekib tootmisviivitusi? Pfizeri ja Moderna mRNA vaktsiinid tuginevad uuele tehnoloogiale, mida pole heakskiidetud vaktsiinis kunagi kasutatud, rääkimata sellest, et seda toodetakse praegu vajalikus mahus. Rutiinsema sigade katku H1N1 vaktsiini tootmise ajal 2009. aasta pandeemia ajal lõppesid USA-l „täitmise ja viimistlemise” võimalused, mis pakendavad hulgivaktsiinid viaalidesse. Valitsus koostas programmi selle kitsaskoha vältimiseks tulevikus, kuid ette võib tulla muid ettenägematuid pahandusi.

Puhastustule viimane etapp on vaktsiinide edastamine laiemale avalikkusele. Mõned riigi osad võivad lubada kõigil vaktsiini saada varem kui teised. Aastal 2009, ütleb Moore, kes juhtis tol ajal Tennessee immuniseerimisprogrammi, nõudlus seagripivaktsiini järele prioriteetsetes rühmades oli osariigis erinev. Mõnel vaktsiini pakkujal olid prioriteetsete rühmade annused kasutamata, samas kui üldsuse liikmed küsisid laskude kohta. Moore lasi neil pakkujatel hakata vaktsiini andma kõigile, kes seda küsisid. See dünaamika avaldub suure tõenäosusega linnade lexapro withdrawal forum ja osariikide vahel, kus kasutatakse COVID-19 vaktsiini, kus praegu loendavad elanikud doose, kuid nõudlus võib varieeruda.

See otsus on raske, sest tõenäoliselt kritiseeritakse seda mõlemal viisil. „Kujutage ette pettumust… kui Gruusias, Tennessees ja Alabamas on kõigil erinevatel paxil weight gain help aegadel lubatud vaktsineerida. Aga kui te seda ei tee, kui proovite panna kõiki inimesi kogu riigis neid rühmitusi tegema, siis võite ette kujutada, et see on ka kohutavalt ebaõiglane, ”ütleb Moore, kui„ on palju soovijaid, keda saaks kaitsta ja vaktsiini ei anta. “

Vaktsiinide kõhklused on muidugi ka üldisem mure kogu riigis. Kuid ameeriklaste valmisolek võtta COVID-19 vaktsiini on tõusnud, kuna andmed vaktsiinide tõhususe kohta on ilmnenud ja eksperdid eeldavad, et varase vaktsineerimise korral läheb see veelgi. Paljud inimesed on öelnud, et neil on mugavam paar kuud vaktsiini saamist oodata, mis tegelikult juhtub.

Lõpuks võib meie ühiskondlik elu hakata normaliseeruma. See ei juhtu hetkega, vaid järk -järgult, väikestel viisid myaarpmedicare com pharmacy directoryel ja seejärel suurematel. Omer ütleb, et väikesed kogunemised, nagu õhtusöögid ja mänguõhtud, võivad olla ohutud, kui kõik rühmas olevad inimesed on vaktsineeritud. Koolide taasavamine ja massilised kogunemised toimuvad tõenäoliselt alles siis, kui laialdane vaktsineerimine koos maskide ja sotsiaalse distantseerumisega talvel ja kevadel viib COVID-19 määra madalale.

Rahvatervise eksperdid rõhutavad, et vaktsiinid toimivad koos teiste meetmetega: vaktsineerimiskampaania algus ei saa olla vabandus praegu toimivatest meetmetest loobumiseks. Moore võrdleb vaktsiine teise viiluga Šveitsi juustuhunnikul, kus iga viil on iseenesest ebatäiuslik sekkumine (maskid, sotsiaalne distantseerumine, isegi vaktsiinid), kuid vähendavad drastiliselt riski, kui neid kokku laduda. Rochelle Walensky, valitud president Joe Biden CDC direktori kohale, tegi Twitteris selle analoogia: „Kui mul on tass vett, võin kustutada pliidi. Kuid ma ei saa kustutada metsatulekahju, isegi kui see vesi on 100% tugev. Sellepärast peavad kõik maski kandma. Rahvusena toibume kiiremini, kui annate vaktsiinile vähem tööd, kui see on valmis. ”

Tõenäoliselt on järgmise paari kuu jooksul vaktsiini kasutuselevõtuga seoses palju pettumust valmistavaid ja ebatäiuslikke asju. Kuid eesmärk on saada riik – ja tegelikult ka maailm – normaalseks ning see ei juhtu mitte siis, kui olete üksikisikuna vaktsineeritud, vaid siis, kui vaktsineeritakse piisavalt inimesi. See võib võtta kauem aega, kui meile meeldib, kuid jõuame sinna koos.

Seotud Podcast

Kuulake, kuidas Sarah Zhang arutleb selle loo üle sotsiaalse kauguse episoodis, Atlandi ookeani juhendis pandeemia kohta:

Tellige sotsiaalne kaugus Apple’i podcastides või Spotifys (kuidas kuulata)"

Uuendatud kell 16.00 EST 12. veebruaril 2016

Viis aastat tagasi viidi mu ema haiglasse aneurüsmi tõttu. Järgmised kaks nädalat istusime perega intensiivraviosakonnas tema voodi ümber, võnkudes paanika, hirmu, ebakindluse ja kurnatuse myaarpmedicare com pharmacy directory vahel.

Just õed viisid myaarpmedicare com pharmacy directory meid läbi selle aja, terve mõistusega. Õed kontrollisid mu ema – ja meid – mitu korda tunnis. Nad tegid teste, uuendasid graafikuid ja muutsid IV -sid; nad ajasid meid naerma, leevendasid muresid ja mõtlesid meie mugavusele. Arstid tulid aeg -ajalt myaarpmedicare com pharmacy directory sisse, kuid õdede rahulik pühendumine oli see, mis meid koos hoidis. Ilma nendeta oleksime lagunenud.

See on vaid üks põhjus, miks riikliku õenduspuuduse väljavaade on nii murettekitav. USA on aastakümneid tegelenud erineva raskusastmega õenduspuudujäägiga, kuid täna – elanikkonna vananemise, krooniliste haiguste esinemissageduse suurenemise, õendustööjõu vananemise ja õenduskoolide piiratud suutlikkuse tõttu – on see puudujääk haripunktis. muutumas kriisiks, millel on murettekitav mõju nii patsientidele kui ka tervishoiuteenuste osutajatele.

Ameerika 3 miljonit suprax discount coupon õde moodustavad USA tervishoiutöötajate suurima segmendi ja õendusabi on praegu üks kiiremini kasvavaid ameteid riigis. Vaatamata sellele kasvule ületab nõudlus pakkumist. Tööstatistika büroo andmetel tekib aastatel 2014–2022 registreeritud õdedele 1,2 miljonit suprax discount coupon vaba ametikohta.* Aastaks 2025 on puudujääk eeldatavasti „üle kahe korra suurem kui õdede puudus pärast Medicare’i ja Medicaidi kasutuselevõttu aastal. 1960ndate keskpaigaks, ”kirjutas Vanderbilti ülikooli õendusteadlaste meeskond 2009. aastal selleteemalises dokumendis.

Selle ähvardava kriisi peamine liikumapanev jõud on beebibuumi põlvkonna vananemine: täna on üle 65 -aastaseid ameeriklasi rohkem kui muul ajal USA ajaloos. Aastatel 2010–2030 suureneb eakate elanike arv 75 protsenti 69 miljoni inimeseni, mis tähendab, et iga viies ameeriklane on eakas kodanik; aastal on USA -s hinnanguliselt 88,5 miljonit suprax discount coupon inimest 65 -aastased või vanemad.

Elanikkonna vananedes suureneb nõudlus tervishoiuteenuste järele. Umbes 80 protsendil vanematest täiskasvanutest on vähemalt üks krooniline haigus ja 68 protsendil on vähemalt kaks, teatas riiklik vananemisnõukogu. USA Today Medicare’i andmete analüüs näitas, et kahel kolmandikul traditsioonilistest Medicare’i vanematest, kes on vanemad kui 65 aastat, on mitu kroonilist haigust-see arv kasvab veelgi.

“Vananev elanikkond zoloft ear ringing ja kroonilised haigused loovad õdede jaoks täiusliku tormi nõudluse.”

“Krooniliste haigustega inimesed kasutavad selgelt rohkem tervishoiuteenuseid ja vanematel inimestel on rohkem kroonilisi haigusi,” ütles bactrim ds dosage sinus infection Pennsylvania ülikooli õenduskooli dotsent Julie Sochalski. “Vananev elanikkond zoloft ear ringing ja kroonilised haigused loovad õdede jaoks täiusliku tormi nõudluse.”

Kuid nõudluse suurenemine on vaid osa probleemist. Nagu patsiendid, keda nad teenindavad, vananevad ka riigi õed. Umbes miljon registreeritud õde (RN) on praegu vanemad kui 50 aastat, mis tähendab, et kolmandik praegusest õendustööjõust jõuab järgmise 10–15 aasta jooksul pensionieani. Prognooside kohaselt peaks aastaks 2024 pensionile minema või töölt lahkuma ligi 700 000 õde.*

“Suurim registreeritud õdede rühm liitus tööjõuga enne 1970ndaid,” kui naiste karjäärivalikud olid piiratumad, ütles bactrim ds dosage sinus infection Ameerika õdede ühingu canadian 24 hr pharmacy president Pam Cipriano (õendusabi on endiselt valdavalt naissoost). Selle tulemusena kaldub väli nüüd vanemaks.

“Paljud õed peatasid majanduslanguse ajal pensionile jäämise,” lisas ta, “kuid nüüd hakkavad pensionile jääma.”

Kuid pensionile jäänud õdede jäänud vabade kohtade täitmine ei ole lihtne üks ühele pakkumine. 2015. aastal asus tööturule ligi 155 000 uut õenduskooliga lõpetajat.* Kuigi uute õendusüliõpilaste ja lõpetajate arv kasvab, ei ole õendus- ja haridussüsteem sammu pidanud, luues tegelikult kitsaskoha, kus koolitusele pääseb ligi vaid nii palju soovivaid õdesid nad vajavad. Ameerika õenduskõrgkoolide assotsiatsiooni aruande kohaselt „USA õenduskoolid jätsid 2012. aastal õpingud õpingute lõpetamise ja õpingute lõpetamise tõttu pooleli 79 659 kvalifitseeritud taotlejast, kuna puudus piisav arv õppejõude, kliinilisi kohti, klassiruumi, kliinilisi ettekirjutusi ja eelarvepiiranguid. ” Jällegi on vananemine tegur: paljud õendusõppejõud lähenevad pensionile, kuid ilma nendeta ei saa õenduskoolid oma kohorde laiendada.

“Kuna need [õdede koolitajate] arvud vähenevad, peavad koolid säilitama üliõpilaste ja õpetajate suhtarvud,” ütles bactrim ds dosage sinus infection Cipriano. „Enamiku õdede teaduskonna ettevalmistus on doktorikraad ja te ei saa lihtsalt kedagi selles asendis asendada.

Disclaimer: The views, suggestions, and opinions expressed here are the sole responsibility of the experts. No Finance Wine journalist was involved in the writing and production of this article.