Finance Wine

Strategize Your Financial Future

Spoustě lidí vyhovuje pobyt v této hubené síti, “řekl

Velmi nadějným znakem budoucnosti je, že přední představitelé mnoha oborů si začínají uvědomovat, že prodloužení dlouhověkosti mění hru ve všech sektorech společnosti. Prostřednictvím své vlastní služby v Radě globální agendy o stárnutí, zvláštním projektu Světového ekonomického fóra, jsem měl možnost spolupracovat s inovativními lídry v oblasti obchodu, politiky, akademické obce a zdravotnictví, aby se aktivně zabývali tím, jak budujeme úspěšnou stárnoucí společnost z více úhlů pohledu. Do tohoto dialogu chceme zapojit také veřejnost. Za tímto účelem Rada pro globální agendu pro stárnutí nedávno vytvořila e-knihu, která nastiňuje výzvy a příležitosti, které vidíme, a nabízí inovativní přístupy, které plánujeme zavést v budoucnosti.

Jako další příklad poskytuje model rozvoje partnerství veřejného a soukromého sektoru Světová zdravotnická organizace Světová síť měst a komunit přátelských k věku. Například v New Yorku byla v roce 2010 starostou Michaelem Bloombergem ve spolupráci s městskou radou v New Yorku a Newyorskou akademií medicíny zřízena komise NYC přátelská k věku. Základním předpokladem komise je, že aktivní účast starších obyvatel ve všech aspektech městského života je nezbytná pro růst a zdraví města a že záměrné vytváření podmínek k dosažení tohoto cíle je skvělá investice. Loni v říjnu získala tato iniciativa v New Yorku mezinárodní cenu za nejlepší existující iniciativu přátelskou k věku pro rok 2013 na setkání Mezinárodní federace pro stárnutí v Turecku.

Tyto příklady zdůrazňují důležitost investic do výzkumu a vzdělávání o stárnutí a změnách zdraví v průběhu celého života a vytváření prostředků, jak toho dosáhnout, protože základním kamenem úspěšného stárnutí je naše schopnost těšit se dobrému zdraví a funkci. Po vytvoření nové životní etapy je dalším krokem její smysluplnost.

Podporu pro tento výzkum poskytla MetLife Foundation prostřednictvím MetLife Foundation Silver Scholar Award, spravované Aliancí pro výzkum stárnutí.

CHATTANOOGA, Tenn. – Angela Allenová má na krku dva bolestivé vyklouznuté disky, ale její pravidelný lékař páteře nepřijímá nové pojištění, které si koupila prostřednictvím federálního zdravotního trhu.

“Byla to noční můra,” řekl 42letý Allen, vedoucí kanceláře.

Nejbližší specialista, kterého našla, který ji uvidí a vezme jí pojištění, pracuje 34 mil daleko v jiném kraji. Allen se opožděně dozvěděl, že její fyzioterapeut je také mimo síť a dluží 900 dolarů.

Přesto tato omezení nesou záviděníhodnou cenovku. Při ceně 187 USD měsíčně je Allenova politika levnější než téměř jakýkoli jiný plán střední úrovně nebo stříbra v zemi. Jen pár mil přes gruzínskou hranici v okrese Catoosa by podobný plán stál recenzeproduktu.top někoho Allenova stáří 348 – 86 procent. “Tyto nové sazby jsou opravdu, opravdu dobré,” řekl Russ Blakely, pojišťovací makléř Chattanooga.

Úspěch společnosti Chattanooga při dosahování výhodných politik nabízí cenné ponaučení pro ostatní části země, protože se snaží uspokojit spotřebitele pojišťovacími sítěmi, které omezují jejich výběr lékařů a nemocnic. Podle McKinsey and Company v celé zemi zhruba 70 procent plánů s nejnižší cenou zahrnovalo úzké sítě.

Ale jen málo míst je zavedlo tak úspěšně jako zde ve východním Tennessee, kde BlueCross BlueShield z Tennessee, dominantní pojišťovna v této oblasti, uzavřel dohodu o nízké ceně s jedním ze tří velkých nemocničních systémů, aby byl jediným poskytovatelem v jejich nejlevnější síti. Pokud by všechny oblasti země měly tak nízké pojistné, karta federální vlády na subvencování části nákladů na politiky – celkem odhadovaných 29 miliard dolarů za fiskální rok počínající 1. říjnem – by byla dramaticky nižší.

Bylo to opravdu úžasné. Všechno, co jsme viděli, bylo nízké. Řekl jsem svým lidem, že není důvod, aby tu někdo nebyl pojištěn."

Nízké pojistné je zde zarážející, protože obyvatelé Hamilton County, kde se nachází Chattanooga, mají větší pravděpodobnost, že budou obézní, kouří a trpí hypertenzí, než je průměr, uvádí Institut pro zdravotní metriky a hodnocení, výzkumné centrum se sídlem v Seattlu. Přesto jsou zde prémie srovnatelné s některými nejzdravějšími regiony v zemi: Minneapolis, Salt Lake City a Honolulu, kde menší poptávka po lékařských službách umožňuje nejméně nákladné politiky národa.

Ačkoli je nejlevnější stříbrný plán Chattanoogy postaven na uznávaném zdravotním systému Erlanger, někteří noví kupující jsou naštvaní, že počet lékařů je omezený a jejich osobní lékaři nejsou zahrnuti-i když to je hlavní důvod, proč je prémie tak nízká . Jiní považují své nové zásady za adekvátní ceny, ale nic zvláštního. Přesto další, kteří byli kryti státním programem, kde platili pouze třetinu pojistného, ​​považují jejich nové sazby ve srovnání za vysoké.

Šestatřicetiletý soukromý detektiv Brian Taylor, který nebyl pojištěn, řekl, že si koupil bronzový plán v hodnotě 132 dolarů měsíčně s odečitatelnou částkou 4 000 dolarů, protože to bylo levnější, než když byl přidán do zaměstnanecké politiky jeho manželky. “Je to pravděpodobně slušná cena, myslím, za to, co pokrývá,” řekl Taylor, který poznamenal, že podporuje změny pojištění ve zdravotním zákoně.

Omezení pokrytí na jednu nemocnici

Erlanger je systém veřejného zdraví s jedinou akademickou fakultní nemocnicí v regionu. Erlanger má v této oblasti také jediné traumatologické centrum na vysoké úrovni a jednotku intenzivní péče o novorozence, takže zvládne téměř všechny potřeby pacientů, řekl Henry Smith, jednatel společnosti BlueCross, který sjednal smlouvu.

“Z velké části mají všechno,” řekl Henry Smith, marketingový ředitel společnosti BlueCross. “Máme poskytovatele zásypů, abychom se ujistili, že nemáme odkryté žádné služby.”

Někteří zaměstnavatelé, kteří zkoumali rozmanitost nabídek na trhu Chattanooga, uvedli, že jsou ohromeni. “Ve vší upřímnosti, pojištění je dobré a pojistné je vynikající,” řekl Philip Bryan, který vlastní gruzínskou textilní výrobní společnost, která zaměstnává mnoho Tennesseanů.

Bryan před tímto rokem řekl, že jen málo jeho zaměstnanců se kvůli nákladům přihlásilo k pojištění, které nabízel: asi 1700 dolarů na osobu nebo 3400 dolarů na rodinu měsíčně. “To je v zásadě nedostupné pojištění,” řekl. “Šli jsme ven a podívali jsme se, co to bude na zákoně o cenově dostupné péči [výměna] a kolik to bude, a bylo to opravdu úžasné. Všechno, co jsme viděli, bylo nízké. Řekl jsem svým lidem, že není důvod, aby tu někdo nebyl pojištěn. “

Bryan přidal polovinu nákladů na tržní prémie do výplat dělníků a pomohl jim přihlásit se k pokrytí na těchto burzách. Většina jeho pracovníků – jako 80 procent Tennesseanů, kteří se zapsali – se kvalifikovala na dotace daňových poplatníků. “Mám jen jednoho nebo dva lidi, kteří se z té věci odhlásili,” řekl.

Wes Mohney, ředitel pojišťovací společnosti American Exchange, která pomohla zaregistrovat přibližně 1 600 lidí na trhu v Tennessee, řekl, že většina zákazníků byla spokojená. “Mnoho lidí je v pořádku zůstat v té hubené síti,” řekl.

Pro ty, kteří chtěli více možností, vytvořil BlueCross další síť včetně Erlanger a Catholic Health Initiatives, která provozuje Memorial Hospital. Síť Erlanger sice nabízí 931 praktických lékařů a specialistů primární péče, ale tato dvounemocniční síť poskytuje pacientům přístup k 2 659 poskytovatelům. Prémie jsou o 11 procent vyšší než síť pouze pro Erlanger. Ve třetí možnosti by se lidé mohli rozhodnout přidat ziskový systém HCA, který bude poskytovat přístup do Parkridge Medical Center a 220 dalším praktikům. Síť tří nemocnic s 2 879 poskytovateli však stojí o 30 procent více než nejužší síť.

Zmatek v označování

Andy Figlestahler, pojišťovací makléř v nedalekém Clevelandu v Tennessee, řekl, že mnoho lidí, kteří si kupují pojistky, nechápe, že jim některé plány poskytly omezený seznam poskytovatelů. BlueCross označil zásady úzké sítě písmenem „E.“ Plány dvou nemocničních sítí byly označeny písmenem „S“ a zásady u všech tří systémů měly „P.“

“Ti, na které jsem narazil, nejsou ze sítě E opravdu nadšení, když zjistí, ke komu mají přístup,” řekl Figlestahler. Zásady úzké sítě by podle něj „měly být blikající písmena: pokud zvolí E, kupující pozor“.

BlueCross nakonfiguroval několik plánů kolem každé sítě s různými odpočitatelnými položkami a dalšími pravidly sdílení nákladů. Jako mnoho spotřebitelů porovnal David Haynes několik plánů založených na odpočitatelných položkách a hotových nákladech. “Vlastně jsem si vybral plán, který byl uprostřed, a přišel jsem zjistit, že je v síti E,” řekl. “Nenajdeš na to spoustu lékařů.”

Řekl, že se snažil najít nového lékaře, který by nahradil jeho starého, který není součástí sítě. “Nevím, jestli mohou být ještě horší než síť, ve které jsem teď,” řekl. “Myslím, že toto je jeden z největších boondogglů a fiasků.”

Charquette Forte si vybrala síť E kvůli její ceně. Ale přestože je zdravotní sestra, která pracuje v Erlanger, řekla, že se jí nelíbí, že se musí vzdát svého gynekologa, který nebyl v síti. “Je to tak, ale raději bych zůstala u stejného lékaře,” řekla. Když začíná zápis na pokrytí pro příští rok, řekla: „Možná zaplatím trochu víc a získám širší síť.“

Allen je mezitím ze své nové politiky zklamaná, přestože se kvalifikovala pro vládní dotaci. Měsíčně platí 141 dolarů, zbylých 46 dolarů si vybírají daňoví poplatníci. Předtím se však účastnila státem dotovaného pojistného programu CoverTN a platila 59 dolarů měsíčně, zatímco její zaměstnavatel a Tennessee rozdělili zbývající prémii 117 dolarů.

CoverTN byla uzavřena v loňském roce, kdy vstoupila v platnost veškerá ustanovení federálního zdravotního zákona. “Byl jsem spokojený s tím, kde jsem byl,” řekl Allen.

Kaiser Health News (KHN) je národní zpravodajská služba zdravotní politiky. Jedná se o redakčně nezávislý program nadace Henry J. Kaiser Family Foundation.

Elektrofyziologické grafy představující kapacitu zpracování mozku a mentální zátěž (amplituda P3) během kognitivních úkolů, které vyžadují výkonnou kontrolu u dětí v experimentálních a kontrolních skupinách. Červená představuje největší amplitudu a modrá nejnižší. (Hillman et al, Pediatrics/The Atlantic)

Duševní cvičení na vybudování (nebo obnovu) rozpětí pozornosti se v poslední době ukázaly jako slibné jako doplňky nebo alternativy amfetaminu při řešení symptomů běžných pro poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Budování kognitivní kontroly, aby se bylo možné lépe soustředit pouze na jednu věc nebo jeden úkol, může zahrnovat pravidelné procvičování specializované videohry, která posiluje "vzhůru nohama" kognitivní modulace, jak tomu bylo v loňském populárním článku v časopise Nature. Skvělé, ale stále pomyslné. Bezvýraznější, ale také zřetelněji kritická pro řešení toho, čemu se říká epidemie ADHD, je prostá stará fyzická aktivita.

Dnes ráno lékařský časopis Pediatrics publikoval výzkum, který zjistil, že děti, které se účastnily pravidelného programu fyzické aktivity, ukázaly důležité zlepšení kognitivního výkonu a funkce mozku. Zjištění podle profesora University of Illinois Charlese Hillmana a jeho kolegů, "demonstrovat kauzální účinek fyzického programu na výkonnou kontrolu a poskytovat podporu fyzické aktivitě za účelem zlepšení poznávání dětí a zdraví mozku." Pokud se zdá divné, že je to něco, co stále potřebuje podporu, je to proto, že je to zvláštní, ano. Fyzická aktivita je zjevně vysokou investicí s vysokým výnosem pro všechny děti, ale zejména pro ty nepozorné nebo hyperaktivní. Tato značka výzkumu je stále publikována a psáno, jako by se jednalo o nové zjištění, částečně proto, že cvičební programy pro děti zůstávají v mnoha školních osnovách nedostatečně financovány a podceňovány, přestože cvičení je zjevně nedílnou součástí maximalizace užitečnosti času stráveného ve třídě.

Vylepšení v tomto případě přišla ve výkonné kontrole, která se skládá z inhibice (odolávání rozptýlení, udržení soustředění), pracovní paměti a kognitivní flexibility (přepínání mezi úkoly). Obrázky nahoře ukazují mozkovou aktivitu ve skupině dětí, které dělaly program, na rozdíl od skupiny, která to neudělala. Je to ten rozdíl, který je tak dramatický, až je trochu znepokojující. Studie trvala jen devět měsíců, ale když je vám pouhých sedm let, je devět měsíců dlouhá doba sedět ve třídě s modrou hlavou.

Může být potenciálně vhodné zvážit případné zavedení více možností cvičení pro děti.

Začátkem tohoto měsíce další studie zjistila, že 12týdenní cvičební program zlepšil výsledky testů matematiky a čtení u všech dětí, ale zejména u dětí se známkami ADHD. (Funkční výkonnost je u ADHD narušena a je svázána s výkonem v matematice a čtení.) Vedoucí výzkumník Alan Smith, předseda katedry kineziologie ve státě Michigan, v tehdejším tiskovém prohlášení řekl, že vůbec ne. "Počáteční studie naznačují, že fyzická aktivita může mít pozitivní vliv na děti, které trpí ADHD."

V loňském roce velmi podobná studie v časopise Journal of Attention Disorders zjistila, že pouhých 26 minut každodenní fyzické aktivity po dobu osmi týdnů významně zmírnilo příznaky ADHD u dětí na základní škole. Skromný závěr studie byl takový "fyzická aktivita slibuje řešení symptomů ADHD u malých dětí." Vědci dále psali, že toto zjištění by mělo být "pečlivě prozkoumáno dalšími studiemi."

"Pokud je fyzická aktivita stanovena jako účinná intervence pro ADHD," pokračovali, "bude také důležité řešit možné komplementární efekty fyzické aktivity a stávající léčebné strategie …" Což je jakýsi fenomenální stupeň výhrad ve srovnání se spěchem, s nímž byly miliony dětí seznámeny s amfetaminy a jinými stimulanty k řešení zmíněného ADHD. Jen v letech 2007 až 2011 se počet receptů zvýšil z 34,8 na 48,4 milionu. Farmaceutický trh kolem této poruchy se v posledních letech rozrostl na několik miliard dolarů, zatímco iniciativy školních cvičení nemají žádnou takovou kořist podnikatelství. Ale víte, jakmile bude k dispozici další výzkum, může být potenciálně vhodné zvážit případné zavedení více možností cvičení pro děti.

Děti v programu mimoškolních pohybových aktivit v Illinois (L. Brian Stauffer)

Pandemie fyzické nečinnosti, jak dnes Hillman a jeho kolegové uvedli ve svém článku v časopise Pediatrics, je především "vážné ohrožení globálního zdraví" je zodpovědný za přibližně 10 procent předčasných úmrtí na nepřenosné nemoci. Ale zjevně se to projevuje mnohem jemněji než smrt, včetně scholastických výkonů, které se neustále učíme. Minulý týden jsem hovořil s Paulem Nystedtem, docentem ekonomie a financí na univerzitě Jönköping ve Švédsku, který právě publikoval studii o více zemích, která zjistila, že obézní teenageři vydělávají v dospělosti o 18 procent méně peněz než jejich vrstevníci, i když už nejsou obézní. Věří, že je to s největší pravděpodobností kvůli protivenství, které obézní děti zažívají od spolužáků a učitelů, což vede k kognitivním i nekognitivním rozdílům mezi obézními a neobézními dětmi.

Disclaimer: The views, suggestions, and opinions expressed here are the sole responsibility of the experts. No Finance Wine journalist was involved in the writing and production of this article.