Finance Wine

Strategize Your Financial Future

EH: Jaký je váš nejnovější projekt, pro který jste nadšení?

ARTHUR AGATSTON, MD, je lékařským ředitelem Wellness a prevence pro baptistické zdraví na jižní Floridě a klinickým profesorem medicíny na Floridské mezinárodní univerzitě Herberta Wertheima College of Medicine. Tvůrce nejprodávanější řady South Beach Diet, je také autorem mnoha vědeckých článků a je často citován v médiích o dietě a zdraví. Dr. Agatston žije a pracuje v Miami Beach.

FOTO KREDIT: Andrew Duany

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví srdce!

Nejnovější v oblasti zdraví srdce

Nové pokyny pro zdraví srdce Zaměřte se na břišní tuk, nejen na tělesnou hmotnost

Silnější obvod pasu může podle nových pokynů zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění iu lidí, kteří nemají nadváhu ani obezitu. . .

Od Lisy Rapaportové, 27. dubna 2021

6 věcí, které by lidé se srdečními chorobami měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Najděte odpovědi na své otázky o tom, jak získat vakcínu a jaké vedlejší účinky se u vás mohou vyskytnout.

Od Kaitlin Sullivan 5. dubna 2021

The American Heart Association Makes the Heart-Mind Connection Official

 Výzkum spojující duševní a kardiovaskulární zdraví dosáhl kritického množství, říká AHA. A můžete podle toho jednat.

Od Allison Young, MD, 26. března 2021

Cvičení, nikoli terapie testosteronem, zlepšuje zdraví tepen u středních a starších mužů

Přestože léčba testosteronem může zvýšit hladiny tohoto mužského pohlavního hormonu, nová klinická studie naznačuje, že to nepomůže vytvořit vnitřní výstelku. . .

Lisa Rapaport 1. března 2021

Zpívající chirurgové vydávají novou hudbu pro měsíc srdce

Druhé EP dua si klade za cíl zvýšit povědomí a inspirovat posluchače, aby upřednostňovali zdraví svého srdce.

Od Katie Williams 26. února 2021

Mnoho starších dospělých užívá aspirin pro zdraví srdce, i když se to nedoporučuje

Lidé ve věku 75 let a starší, kteří nikdy neměli kardiovaskulární příhodu, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice, pravděpodobně nebudou mít prospěch z každodenní aspirinové pilulky. Ale nový. . .

Lisa Rapaport 24. února 2021

Transgenderové ženy mají s věkem jedinečná rizika pro srdce

Genderově potvrzující léčba hormony představuje pro transgender ženy v průběhu času kardiovaskulární rizika, která se liší od rizik, kterým ženy čelí. . .

Lisa Rapaport 22. února 2021

Zeptejte se Castle Connolly Nejlepší lékař: Co potřebujete vědět o zdraví vašeho srdce

Pokročilý kardiologický specialista na srdeční selhání a transplantaci, uznávaný jako nejlepší lékař Castle Connolly, odpovídá na otázky týkající se udržení vašeho srdce. . .

Do 22. února 2021

Mladí dospělí černí jsou po transplantaci srdce mnohem vyšší riziko smrti

Nová studie říká, že u mladých černých dospělých je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí do jednoho roku od zákroku.

Jordan M. Davidson 5. února 2021

Gestační diabetes vázaný na poškození tepny roky po těhotenství

Ženy s gestačním diabetem během těhotenství mají zvýšené riziko takzvané kalcifikace koronárních tepen – plaku, který se hromadí. . .

Od Lisy Rapaportové, 2. února 2021 “

Zvrácení srdečních chorob je cílem nového léčebného přístupu doktora Ornishe.

Dean Ornish, MD, kardiolog, spisovatel a reformátor zdravotnictví, pevně věří, že můžete zvrátit srdeční choroby pomocí disciplinovaného programu cvičení, meditace, změn stravy a dalších. A mnohokrát dokázal svůj názor.

Dr. Ornish je zakladatel a prezident neziskového výzkumného ústavu preventivní medicíny a profesor medicíny na Kalifornské univerzitě v San Francisku. Je autorem šesti knih, včetně programu Dr. Deana Ornese pro zvrácení srdeční choroby; Jíst více, vážit méně; Milovat Přežití; a jeho nejnovější kniha The Spectrum.

Ornishův program na zvrácení srdečních chorob funguje pro bývalého prezidenta Billa Clintona a bezpočet dalších se srdečními chorobami. Sdružuje lékaře, sestry, učitele jógy a meditace, fyziology cvičení, dietology a psychology, kteří společně s účastníky spolupracují na cvičení pod dohledem, zvládání stresu prostřednictvím jógy a meditace, emocionální podpoře a výživovém poradenství jako součásti skupinového jídla. Po 72 hodinách tréninku se lidé v programu dostanou do komunity s vlastním zaměřením, kde se navzájem podporují v pokračování osvojených zdravých návyků.

Doctor’s Ask hovořil s Ornishem o nejnovějším vývoji v jeho životním stylu, který vrací hodiny na srdeční choroby a další stavy.

Doctor’s Ask: Co se liší od vašeho programu pro odvrácení srdečních chorob ve srovnání s tradiční moderní medicínou?

Dr. Ornish: Tradiční léčbou srdečních chorob jsou léky a chirurgie. V poslední době se to do určité míry mění. V prohlášení o konsensu z roku 2012 byl závěr takový, že hlavní pilíř ischemické choroby srdeční by se měl zaměřit na odstranění veškerého nezdravého chování. To je pro mě opravdu vzrušující! To je velká změna.

Dochází ke sbližování sil, díky čemuž je tato myšlenka ve správný čas tou správnou. Limity high -tech medicíny jsou stále jasnější, zejména v oblasti kardiovaskulárních chorob.

Současně již 37 let publikujeme studie – randomizované studie – kde jsme poprvé schopni ukázat, že samotné změny životního stylu mohou nejen zpomalit progresi onemocnění, ale ve většině případů ji dokonce mohou zvrátit .

EH: Když mluvíte o zvrácení nemoci, je to stejné jako léčba?

Dr. Ornish: Myslím, že lék je příliš silné slovo. Raději bych řekl, že místo toho, aby se to zhoršovalo a zhoršovalo-takzvaná přirozená historie srdečních chorob, což není vůbec přirozené-, aby se lidé ve většině případů mohli zlepšovat a zlepšovat. Síla těchto velmi jednoduchých a levných intervencí je stále lépe dokumentována.

Randomizovaná studie ukázala, že se srdeční onemocnění zlepšuje z hlediska průtoku krve a funkce srdce. Pak ve studii životního stylu došlo k určitému zvratu v zablokování tepen … zatímco kontrolní skupina byla horší a horší.

Zjistili jsme, že tytéž změny životního stylu, které mohou zvrátit srdeční choroby, by mohly zastavit a zvrátit onemocnění u mužů s časným stadiem rakoviny prostaty, mohly by zvrátit diabetes typu 2, mohly by změnit harmoniqhealth.com/cz/ genovou expresi ve více než 500 genech a v poslední době jsme zjistili, že bychom vlastně mohli prodloužit telomery, konce našich chromozomů, které řídí stárnutí. Telomery byly delší asi o 10 procent u lidí, kteří prošli naším programem životního stylu, a kratší v kontrolní skupině.

SOUVISEJÍCÍ: Středomořská strava vítězí proti srdeční chorobě

EH: Ovlivňuje výběr životního stylu dokonce i naše geny – to znamená, že nejsme uvízli v tom, co jsme zdědili?

Dr. Ornish: Přesně tak. Naše geny jsou naší predispozicí, ale naše geny nejsou naším osudem. Nemohu vám říci, kolik lidí jsem slyšel říkat: „Ach, právě mám špatné geny a nemohu s tím nic dělat“, když ve skutečnosti můžete!

Bill Clinton – se kterým spolupracuji od roku 1993 – když se mu ucpaly tepny, jeho vlastní kardiolog uspořádal tiskovou konferenci a řekl, že to má všechno v genech a životní styl s tím nemá nic společného. Protože jsem s ním tak úzce spolupracoval, věděl jsem, že to s tím souvisí! A tak jsem mu poslal e -mail a řekl mu tolik. Setkali jsme se o několik dní později a nyní dodržuje převážně rostlinnou dietu na základě mého doporučení a dělá si opravdu dobře.

Myslím, že je to opravdu posilující. . . s vědomím, že to není vše v našich genech. Pokud vaše matka a otec, sestra a bratr a tety a strýcové zemřeli brzy na srdeční onemocnění, je geneticky pravděpodobnější, že ji dostanete. Ale co to znamená, že stačí udělat větší změny, aby se to nestalo.

EH: Pokud váš program pro zvrácení srdeční choroby splňuje podmínky pro úhradu, bude přístupný více lidem?

Dr. Ornish: Rozhodně. Nyní je k dispozici každému, kdo to potřebuje. Pokud je refundovatelný, je udržitelný.

Začali jsme školit místa v roce 1993 prostřednictvím naší neziskové organizace nazvané Výzkumný ústav preventivní medicíny. Když jsme vyškolili přes 53 pracovišť, ukázali jsme lepší klinické výsledky a po roce 85 procent dodržování intervence v oblasti životního stylu – což je neslýchané – a 50 procent úspor nákladů. Přesto jsme se naučili velmi bolestivou lekci. Pokud není hrazen, není udržitelný.

Nyní, když Medicare začal pokrývat můj program, každý, koho trénujeme a certifikujeme, má nyní pokrytí Medicare. Společnost Wellpoint nedávno souhlasila s pokrytím a zpřístupněním našeho programu, ale také s cílem povzbudit jejich členy, aby se jím řídili. A měli jsme tisíce a tisíce zdravotnických pracovníků, kteří chtěli, abychom je školili – proto jsme nedávno uzavřeli partnerství se společností HealthWays, abychom to dokázali.

EH: Jaký je váš názor na to, jak zvládání stresu, jako je jóga a meditace, pomáhá tělu uzdravovat se?

Dr. Ornish: Chronický emoční stres může věci v mnoha ohledech ještě zhoršit. Může zhoršit krevní tlak, může zhoršit ucpání tepen, může vyvolat nepravidelné srdeční rytmy, může zvýšit pravděpodobnost srdeční smrti a to je jen vaše srdce! Když tedy lidi učíme tyto techniky, umožní jim to zklidnit mysl a tělo, aby zažili více vnitřního pocitu míru, radosti a pohody, a v mnoha ohledech si uvědomili, že je to náš přirozený stav.

Mnoho let jsem studoval jógu u učitele jménem Swami Satchidananda. Lidé by řekli: „Co jsi, hinduista?“ A on by řekl: „Ne, já jsem zpět.“ Myšlenka je taková, že vaše tělo má pozoruhodnou schopnost odstranit spoustu škod, pokud jednoduše přestanete dělat to, co způsobuje problém. Můžeme udělat celou kampaň na téma „Zpět. “

Lidé říkají věci jako: „Víš, dřív jsem měl opravdu krátkou pojistku a dřív by se snadno rozbil, a teď, když jsem prošel tvým programem, je moje pojistka delší. Věci mě tolik netrápí. Vlastně můžu udělejte více práce, více úspěchů s menším stresem a užijte si při tom více zábavy. “

EH: To je bez léků.

Dr. Ornish: Bez léků. Deprese s tím velmi úzce souvisí. V roce 1998 jsem napsal knihu s názvem Láska a přežití, která se zabývá stovkami a nyní tisíci studií – lidé v depresi, osamělí a izolovaní mají 10krát vyšší pravděpodobnost, že onemocní a zemřou předčasně, než ti, kteří mají smysl pro lásku. a spojení a komunita. Neznám žádný druh medicíny, který by měl tak silný dopad.

Náš program tedy není jen o zvládání stresu, ale také o vytváření pocitu komunity a spojování lidí. Naše podpůrné skupiny poskytují bezpečné prostředí, kde lidé mohou zklamat svou emoční obranu a mluvit otevřeně a autenticky o tom, co se v jejich životech skutečně děje, aniž by se obávali, že si z nich někdo bude dělat legraci nebo je bude soudit nebo odmítat. Zjistili jsme, že bychom mohli snížit skóre deprese na polovinu – což je lepší než antidepresiva.

Tyto jednoduché změny životního stylu fungují ještě lépe za zlomek nákladů a jediné vedlejší účinky jsou dobré.

EH: Pokud by někdo slyšel o vašem programu a chtěl by být ošetřen lékařem nebo týmem, který byl vyškolen ve způsobu, jakým praktikujete medicínu, jak by takového lékaře našel?

Dr. Ornish: Pokud jdete na naše webové stránky, Ornish. com, část uvádí weby, které školíme – některé z nejprestižnějších institucí, Beth Israel Medical Center v New Yorku, Cleveland Clinic. Kontaktovaly nás doslova tisíce a tisíce zdravotníků a nemocnic, které po nás chtějí, abychom je školili a certifikovali. Healthways má opravdu vizi, integritu, zdroje a vztahy, které lze velmi rychle rozšířit. Přestože s nimi spolupracujeme jen několik měsíců, postupujeme rychle.

Máme silnou podporu některých nejkonzervativnějších členských republikánů, některých nejliberálnějších demokratů a všeho mezi tím. Jedná se o hluboce lidské problémy, které můžeme lidem zmocnit a dát jim novou naději a nové možnosti, které dříve neměli.

EH: Jaký je váš nejnovější projekt, pro který jste nadšení?

Dr. Ornish: Mám 4letou dívku a 13letého chlapce a jsem velmi, velmi šťastně ženatý. Moje žena je učitelkou jógy a meditace. Takže mít čas zhmotnit základní hodnoty, které se snažím učit ostatní, což jsem vždy nedělal tak dobře, jak bych si v minulosti přál, je opravdu zábava.

Pracovat se společností Healthways byl sen, protože nám to umožňuje vytvořit nové paradigma ve zdravotnictví a já budu pokračovat ve výzkumu. Jedna ze vzrušujících věcí na spolupráci se Healthways je, že jsou založeny na datech jako my. Můžeme mít obrovské studie velkého počtu lidí, kteří provedli zásadní změny v jejich životním stylu, a můžeme se podívat na všechny druhy zajímavých věcí. To je opravdu vzrušující!

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví srdce!

Nejnovější v oblasti zdraví srdce

Nové pokyny pro zdraví srdce Zaměřte se na břišní tuk, nejen na tělesnou hmotnost

Silnější obvod pasu může podle nových pokynů zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění iu lidí, kteří nemají nadváhu ani obezitu. . .

Od Lisy Rapaportové, 27. dubna 2021

6 věcí, které by lidé se srdečními chorobami měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Najděte odpovědi na své otázky o tom, jak získat vakcínu a jaké vedlejší účinky se u vás mohou vyskytnout.

Od Kaitlin Sullivan 5. dubna 2021

The American Heart Association Makes the Heart-Mind Connection Official

 Výzkum spojující duševní a kardiovaskulární zdraví dosáhl kritického množství, říká AHA. A můžete podle toho jednat.

Od Allison Young, MD, 26. března 2021

Cvičení, nikoli terapie testosteronem, zlepšuje zdraví tepen u středních a starších mužů

Přestože léčba testosteronem může zvýšit hladiny tohoto mužského pohlavního hormonu, nová klinická studie naznačuje, že to nepomůže vytvořit vnitřní výstelku. . .

Lisa Rapaport 1. března 2021

Zpívající chirurgové vydávají novou hudbu pro měsíc srdce

Druhé EP dua si klade za cíl zvýšit povědomí a inspirovat posluchače, aby upřednostňovali zdraví svého srdce.

Od Katie Williams 26. února 2021

Mnoho starších dospělých užívá aspirin pro zdraví srdce, i když se to nedoporučuje

Lidé ve věku 75 let a starší, kteří nikdy neměli kardiovaskulární příhodu, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice, pravděpodobně nebudou mít prospěch z každodenní aspirinové pilulky. Ale nový. . .

Lisa Rapaport 24. února 2021

Transgenderové ženy mají s věkem jedinečná rizika pro srdce

Genderově potvrzující léčba hormony představuje pro transgender ženy v průběhu času kardiovaskulární rizika, která se liší od rizik, kterým ženy čelí. . .

Lisa Rapaport 22. února 2021

Zeptejte se Castle Connolly Nejlepší lékař: Co potřebujete vědět o zdraví vašeho srdce

Pokročilý kardiologický specialista na srdeční selhání a transplantaci, uznávaný jako nejlepší lékař Castle Connolly, odpovídá na otázky týkající se udržení vašeho srdce. . .

Do 22. února 2021

Mladí dospělí černí jsou po transplantaci srdce mnohem vyšší riziko smrti

Nová studie říká, že u mladých černých dospělých je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí do jednoho roku od zákroku.

Jordan M. Davidson 5. února 2021

Gestační diabetes vázaný na poškození tepny roky po těhotenství

Ženy s gestačním diabetem během těhotenství mají zvýšené riziko takzvané kalcifikace koronárních tepen – plaku, který se hromadí. . .

Disclaimer: The views, suggestions, and opinions expressed here are the sole responsibility of the experts. No Finance Wine journalist was involved in the writing and production of this article.